Hodowla koni

Nasza hodowla obejmuje konie rasy konik polski. Jest to prymitywna rasa o niedużych rozmiarach. Nasze koniki są trzymane w systemie stajni wolnowybiegowej, czyli konie przebywają cały czas na wybiegu z dostępem do stajni. Klacze wraz z młodymi chodzą w towarzystwie pilnującego swojego stada ogiera. Taka forma hodowli zwana tabunową jest najbardziej zbliżona do naturalnej, typowej dla tego gatunku. W Polsce jest niewiele miejsc , gdzie można nacieszyć oko niesamowitym widokiem dziko żyjących tabunów.

Pomimo swobody, jaką nasze koniki mają na co dzień, bardzo chętnie współpracują z ludźmi. Są niezwykle cierpliwe i wyrozumiałe. Każdy pozytywny gest człowieka jest przez nie doceniany i procentuje w czasie, a złośliwość jest zupełnie wbrew ich naturze. Natomiast ciekawość to ich drugie imię. Dzięki ich sprytowi i pomysłowości niejednokrotnie są one sprawcami wielu zabawnych niespodzianek. Gdy mamy zły humor czy po prostu ciężki dzień, wystarczy pójść do koników i pobyć z nimi trochę a wszelkie troski odchodzą w zapomnienie. Poranna kawa przy wybiegu dla koni smakuje zupełnie inaczej. Tak w końcu działa natura i warto z tego korzystać, jeśli jest taka możliwość.

Serdecznie wszystkich zapraszamy "na kawę" aby osobiście przekonać się o wpływie Koników Polskich na nas samych. Trzeba to przeżyć, aby poczuć ich magiczną moc.

Nasze stado podstawowe:

1. Ogier Tryton - linia Lamus (2 pokolenie Chochlika).2. Klacz Nubira - linia Nuta (4 pokolenie Tarpanki I)3. Klacz Noska - linia Nuta (4 pokolenie Tarpanki I).4. Klacz Nalepka - linia Niwa (5 pokolenie Tarpanki I).5. Klacz Hanka - linia Hołobla (3 pokolenie Zazy).6. Klacz Dama - linia Dzina I.7. Klacz Dunka - linia Dzina I.

 
Informacje o plikach cookies.